Wakacje w Polsce

wczasy, wakacje, urlop

 

Szlaki kajakowe

02 December 2011r.

Szlaki kajakowe RZEKA DRAWA - dopływ Noteci. Wypływa z Doliny Pięciu Jezior pomiędzy Połczynem Zdrojem i Kluczewem. Do zorganizowania spływów kajakowych nadaje się od Czaplinka; najdogdniejsze miejsce wodowania na przystani w ośrodku PTTK na jez. Drawsko.


Szlaki kajakowe Rzeka Gwda

02 December 2011r.

Szlaki kajakowe Rzeka Gwda, także prawy dopływ Noteci. Źródła jej znajdują się w pobliżu wsi Stare Wierzchowo pod Szczecinkiem.


Szlaki kajakowe - Rzeka Parsęta

02 December 2011r.

Szlaki kajakowe Rzeka Parsęta, uchodząca do Bałtyku w Kołobrzegu ma źródła w okolicach wsi Parsęcko, niedaleko Szczecinka. W górnym biegu niezmiernie uciążliwa ze względu na przeszkody — zwalone drzewa, głazy, gałęzie, chaszcze zarastające nurt, ale właśnie na tym odciinku ze względu na swoją dzikość jest urzekająco piękna.


Szlaki kajakowe Rzeka Radew

02 December 2011r.

Szlaki kajakowe Rzeka Radew, dopływ Parsęty w Karlinie. Szlak ten łączy się ze szlakiem rzeki Parsęty. Zwykle spływy kajakowe rozpoczyna się w miejscowości Mostowo na jez. Rosnowskim (około 52 km od ujścia).


Pętla Szczecinecka

02 December 2011r.

Szlaki kajakowe Pętla Szczecinecka - jest uroczym szlakiem okrężnym, prowadzącym jeziorami i rzekami w pobliżu Szczecinka. W tej miejscowości rozpoczynamy spływ i tu też go kończymy. Długość trasy ok. 65 km. Szlak niezwykle interesujący ze względu na różnorodność otaczającego krajobrazu. Przepłynąć go można w 4—5 dni. Płyniemy m. in. rzekami Dołgą, Gwdą i Nie-zdobną, przez jeziora Wielimie, Wierzchowo, Drężno, Smoleńsko, Dębno itd. Trasa łatwa, w dwóch miejscach jednak trzeba przenosić kajaki. Szczegółowe opisy wymienionych szlaków znaleźć można w przewodniku dla kajakarzy "kajakiem po wodach Pomorza Zachodniego" Z. Wrześniowskiego i M. Sperskiego. Odsyłamy do niego wszystkich, którzy planują spływ rzekami koszalińskimi. Oprócz wymienionych, w Koszalińskiem jest jeszcze wiele innych szlaków wodnych. Bardzo interesujące są np. niewielkie rzeczki, jeszcze nie uczęszczane i nie opisane w przewodnikach dla kajakarzy. Wprawnym wodniakom można polecić niezwykle interesującą wędrówkę jeziorami środkowej części Pojezierza Drawskiego, od Szczecinka aż do Czaplinka.