Wakacje w Polsce

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1  2  [3]

Łupawa

24 lipiec 2013r.

ŁUPAWA znajduje się 7 km na południe od drogi Lębork-Stupsk, przy szosie z Nowej Dąbrowy do Sierakowic. Około 1,5 km od wsi, leśną drogą w kierunku Żochowa, dotrzeć można do zespołu megalitów kultury łużyckiej. Jest to jedno z największych takich stanowisk na Pomorzu, jednakże informacji o nim nie znajdą Państwo w żadnych publikacjach, a o drogę najlepiej spytać we wsi (w kierunku cmentarzyska prowadzi szlak pieszy, jednak omija je od południa).


Ustka

24 lipiec 2013r.

USTKA Największym i najważniejszym ośrodkiem turystycznym jest Ustka - uzdrowisko, „Letnia Stolica Polski", słupski port itd. Wiele innych określeń by się jeszcze uzbierało przy opisywaniu dawnych i współczesnych dziejów Ustki. Bliskość Słupska nadal wpływa na jej losy - dzięki temu sąsiedztwu słupszczanie inwestują w ustecką turystykę, a sezon (choćby w weekendy) trwa przy dobrej pogodzie przez cały rok.


Ustka Zabytki

24 lipiec 2013r.

ZABYTKI USTKI Choć Ustka to nieduże miasto, jeżdżąc samochodem, łatwo się tu zgubić. Kręte uliczki i ruch jednokierunkowy powodują, że nie znający Ustki kierowca może „zrobić kilka kółek", nim dotrze do określonego miejsca. Dlatego na zwiedzanie miasta najlepiej wybrać się pieszo, zostawiając samochód na którymś z parkingów (im bliżej morza tym latem trudniej o wolne miejsca). Centrum miasta to rejon ulic Marynarki Polskiej i Grunwaldzkiej, do których trafia się, jadąc od strony Słupska.


Latarnia Morska Ustka

24 lipiec 2013r.

Ustka Latarnia morska usytuowana jest u zbiegu placu portowego i nadmorskiej promenady. Obiekt dostępny jest do zwiedzania w sezonie, 9-13 i 15-19. Tu znajduje się także zabytkowy spichlerz z przełomu XIX i XX wieku. Od lat działa w nim Bałtycka Galeria Sztuki (ul. Żeromskiego 1A, czynna 10-18 - wstęp wolny). Mola u ujścia Słupi czyli usteckie falochrony - wychodzą w morze około 100 m i od kilkunastu lat wolno po nich spacerować.


Strona 3 z 3, < Poprzednia  1  2  [3]