Wakacje w Polsce

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 23  Następna >

Z Wędką

02 grudzień 2011r.

Z Wędką Duża liczba jezior, liczne nie zanieczyszczone ściekami miast i przemysł, rzeki oraz potoki stwarzają naturalne, dogodne warunki do uprawiania sportu wędkarskiego w województwie koszalińskim. Tutejsze wody obfitują w cenne gatunki ryb. Najwyżej cenione przez wędkarzy w Polsce sq rzeki uchodzące do Bałtyku. Jak już wspomniano, majq one na wielu odcinkach charakter wód górskich (czysta, dobrze natleniona i zimna woda), co sprzyja bytowaniu w nich ryb łososiowatych: łososia, troci, pstrąga i lipienia.


Wypoczynek Nad Wodą...

02 grudzień 2011r.

Wypoczynek Nad Wodą... ...zyskuje z każdym rokiem coraz więcej zwolenników. Koszalińskie jeziora, niezbyt licznie odwiedzane przez turystów, sq doskonałym miejscem do spędzenia urlopu w sposób aktywny - na kajaku, z wędką. Form wypoczynku polecanych zwłaszcza osobom, które pragnq uciec od zgiełku dużych miast, szukajq azylu ciszy i spokoju, kontaktu z przyrodą. Wiele takich zakqtków znaleźć można właśnie na koszalińskim Pojezierzu. Turysta z własnym namiotem i sprzętem biwakowym nie będzie miał trudności z wyborem dogodnego miejsca.


Pętla Szczecinecka

02 grudzień 2011r.

Szlaki kajakowe Pętla Szczecinecka - jest uroczym szlakiem okrężnym, prowadzącym jeziorami i rzekami w pobliżu Szczecinka. W tej miejscowości rozpoczynamy spływ i tu też go kończymy. Długość trasy ok. 65 km. Szlak niezwykle interesujący ze względu na różnorodność otaczającego krajobrazu. Przepłynąć go można w 4—5 dni. Płyniemy m. in. rzekami Dołgą, Gwdą i Nie-zdobną, przez jeziora Wielimie, Wierzchowo, Drężno, Smoleńsko, Dębno itd. Trasa łatwa, w dwóch miejscach jednak trzeba przenosić kajaki. Szczegółowe opisy wymienionych szlaków znaleźć można w przewodniku dla kajakarzy "kajakiem po wodach Pomorza Zachodniego" Z. Wrześniowskiego i M. Sperskiego. Odsyłamy do niego wszystkich, którzy planują spływ rzekami koszalińskimi. Oprócz wymienionych, w Koszalińskiem jest jeszcze wiele innych szlaków wodnych. Bardzo interesujące są np. niewielkie rzeczki, jeszcze nie uczęszczane i nie opisane w przewodnikach dla kajakarzy. Wprawnym wodniakom można polecić niezwykle interesującą wędrówkę jeziorami środkowej części Pojezierza Drawskiego, od Szczecinka aż do Czaplinka.


Rzeka Wieprza

02 grudzień 2011r.

Szlaki kajakowe Rzeka Wieprza, wpada do Bałtyku pod Darłowem, znaną miejscowością wczasową. Źródła jej znajdują się w pobliżu wsi Głodowo (trasa Miastko — Bytów). Tylko część szlaku leży w granicach woj. koszalińskiego, większość w sąsiednim woj. słupskim. Dla kajakarzy Wieprza dostępna jest od wsi Bożan-ka (około 95 km).


Szlaki kajakowe Rzeka Radew

02 grudzień 2011r.

Szlaki kajakowe Rzeka Radew, dopływ Parsęty w Karlinie. Szlak ten łączy się ze szlakiem rzeki Parsęty. Zwykle spływy kajakowe rozpoczyna się w miejscowości Mostowo na jez. Rosnowskim (około 52 km od ujścia).


Szlaki kajakowe - Rzeka Parsęta

02 grudzień 2011r.

Szlaki kajakowe Rzeka Parsęta, uchodząca do Bałtyku w Kołobrzegu ma źródła w okolicach wsi Parsęcko, niedaleko Szczecinka. W górnym biegu niezmiernie uciążliwa ze względu na przeszkody — zwalone drzewa, głazy, gałęzie, chaszcze zarastające nurt, ale właśnie na tym odciinku ze względu na swoją dzikość jest urzekająco piękna.


Szlaki kajakowe Rzeka Gwda

02 grudzień 2011r.

Szlaki kajakowe Rzeka Gwda, także prawy dopływ Noteci. Źródła jej znajdują się w pobliżu wsi Stare Wierzchowo pod Szczecinkiem.


Strona 4 z 23, < Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 23  Następna >